2009 April Bonspiel

Granite Curling Club of Seattle

April 2-5, 2009 - Completed

2009 April Bonspiel

Winning team in bold. Time is link to detailed scoring if available.

Time Sheet 1 Sheet 2 Sheet 3 Sheet 4 Sheet 5
Thu 6:30 pm A1. Colin Duria vs. Jonathan Fadok W:A29, L:B1 A3. Richard Burmeister vs. Travis Coleman W:A30, L:B2 A5. Jeff Wick vs. Pat Sweet W:A31, L:B3 A4. Brady Clark vs. Cyndy Eng-Dinsel W:A30, L:B2 A2. John Henthorn vs. Joe Benson W:A29, L:B1
9:00 pm A9. Zach Radmer vs. Betty Kozai W:A33, L:B5 A8. Alberto Santiago vs. Jay Blackburn W:A32, L:B4 A6. Sam Rooney vs. Steve Demlow W:A31, L:B3 A7. Michael Tomlinson vs. Eric Phillips W:A32, L:B4 A10. Chris Ewert vs. Charles Smith W:A33, L:B5
Fri 12:00 pm A11. Mike Carlisle vs. Steve Liske W:A34, L:B6 A14. David Aronson vs. Jim Degeer W:A35, L:B7 A12. Neil Enns vs. Barry Ivy W:A34, L:B6 A15. Benj Guzman vs. Kelsi Jones W:A36, L:B8 A13. Don Straughan vs. Joe Petsche W:A35, L:B7
2:00 pm A16. Randall Noble vs. Chris Lo W:A36, L:B8 A19. Andrew Ernst vs. Erin Krake W:A38, L:B10 A20. Joseph Purvis vs. Darrick Kizlyk W:A38, L:B10 A17. Bud Harbidge vs. DJ*stin (Lisa Rugen) W:A37, L:B9 A18. Jeremy Dinsel vs. Dena Rosenberry W:A37, L:B9
4:00 pm A25. Kendall Jessiman vs. Glen Jackson W:A41, L:B13 A22. Maurice Wutzke vs. Bryan Matthews W:A39, L:B11 A23. Don Vermiere vs. Stephen Tufts W:A40, L:B12 A21. Heather Kyllo vs. Stuart Roche W:A39, L:B11 A24. Philip Tilker vs. Alvin Yau W:A40, L:B12
6:00 pm A30. Richard Burmeister vs. Brady Clark W:A43, L:C13 A26. Roselyn Craig vs. Kevin Aney W:A41, L:B13 A29. Colin Duria vs. John Henthorn W:A43, L:C8 A28. Melissa Metzger vs. Glen Broad W:A42, L:B14 A27. Janice Timm vs. Mike Calcagno W:A42, L:B14
8:00 pm A32. Michael Tomlinson vs. Jay Blackburn W:A44, L:C11 A34. Mike Carlisle vs. Barry Ivy W:A45, L:C9 A33. Zach Radmer vs. Charles Smith W:A45, L:C10 A35. Don Straughan vs. David Aronson W:A46, L:C14 A31. Pat Sweet vs. Steve Demlow W:A44, L:C12
10:00 pm A38. Andrew Ernst vs. Joseph Purvis W:A47, L:C3 A37. DJ*stin (Lisa Rugen) vs. Jeremy Dinsel W:A47, L:C2 A36. Kelsi Jones vs. Chris Lo W:A46, L:C1 A40. Don Vermiere vs. Philip Tilker W:A48, L:C5 A39. Heather Kyllo vs. Maurice Wutzke W:A48, L:C4
Sat 12:00 am B2. Travis Coleman vs. Cyndy Eng-Dinsel W:B15, L:C2 B1. Jonathan Fadok vs. Joe Benson W:B15, L:C1 A42. Janice Timm vs. Glen Broad W:A49, L:C7 A41. Glen Jackson vs. Roselyn Craig W:A49, L:C6 B3. Jeff Wick vs. Sam Rooney W:B16, L:C3
2:00 am B4. Eric Phillips vs. Alberto Santiago W:B16, L:C4 B5. Betty Kozai vs. Chris Ewert W:B17, L:C5 B7. Joe Petsche vs. Jim Degeer W:B18, L:C7 B6. Steve Liske vs. Neil Enns W:B17, L:C6 B8. Benj Guzman vs. Randall Noble W:B18, L:C8
4:00 am B9. Bud Harbidge vs. Dena Rosenberry W:B19, L:C9 B12. Stephen Tufts vs. Alvin Yau W:B20, L:C12 B13. Kendall Jessiman vs. Kevin Aney W:B21, L:C13 B10. Erin Krake vs. Darrick Kizlyk W:B19, L:C10 B11. Stuart Roche vs. Bryan Matthews W:B20, L:C11
6:00 am C1. Chris Lo vs. Jonathan Fadok W:C15, L:D1 B14. Mike Calcagno vs. Melissa Metzger W:B21, L:C14 C4. Maurice Wutzke vs. Eric Phillips W:C16, L:D4 C3. Joseph Purvis vs. Jeff Wick W:C16, L:D3 C2. DJ*stin (Lisa Rugen) vs. Travis Coleman W:C15, L:D2
8:00 am B17. Betty Kozai vs. Steve Liske W:B23, L:D10 B16. Sam Rooney vs. Alberto Santiago W:B22, L:D8 B15. Joe Benson vs. Cyndy Eng-Dinsel W:B22, L:D6 B18. Joe Petsche vs. Randall Noble W:B23, L:D12 C5. Don Vermiere vs. Chris Ewert W:C17, L:D5
10:00 am A45. Zach Radmer vs. Mike Carlisle W:A51, L:D7 A43. John Henthorn vs. Brady Clark W:A50, L:D9 C6. Glen Jackson vs. Neil Enns W:C17, L:D6 A44. Steve Demlow vs. Michael Tomlinson W:A50, L:D5 B19. Bud Harbidge vs. Darrick Kizlyk W:B26, L:D14
12:00 pm B21. Kendall Jessiman vs. Mike Calcagno W:B24, L:D4 A46. Don Straughan vs. Kelsi Jones W:A51, L:D3 A47. Jeremy Dinsel vs. Andrew Ernst W:A52, L:D11 B20. Bryan Matthews vs. Alvin Yau W:B24, L:D2 C7. Glen Broad vs. Jim Degeer W:C18, L:D7
2:00 pm C12. Pat Sweet vs. Stephen Tufts W:C20, L:D12 C11. Jay Blackburn vs. Stuart Roche W:C20, L:D11 C14. David Aronson vs. Melissa Metzger W:C21, L:D14 C8. Colin Duria vs. Benj Guzman W:C18, L:D8 C13. Richard Burmeister vs. Kevin Aney W:C21, L:D13
4:00 pm   A49. Roselyn Craig vs. Janice Timm W:A54, L:D1 A48. Heather Kyllo vs. Philip Tilker W:A52, L:D13 C9. Barry Ivy vs. Dena Rosenberry W:C19, L:D9 C10. Charles Smith vs. Erin Krake W:C19, L:D10
6:00 pm B22. Cyndy Eng-Dinsel vs. Sam Rooney W:B25 B23. Steve Liske vs. Randall Noble W:B25 B24. Bryan Matthews vs. Mike Calcagno W:B26 C15. Chris Lo vs. DJ*stin (Lisa Rugen) W:C22 C16. Jeff Wick vs. Maurice Wutzke W:C22
8:00 pm C17. Don Vermiere vs. Glen Jackson W:C25 D7. Mike Carlisle vs. Jim Degeer W:D17 A50. Brady Clark vs. Steve Demlow W:A53 A51. Zach Radmer vs. Kelsi Jones W:A53 D11. Andrew Ernst vs. Jay Blackburn W:D19
10:00 pm D9. John Henthorn vs. Barry Ivy W:D18 D10. Betty Kozai vs. Charles Smith W:D18 C18. Glen Broad vs. Colin Duria W:C23 A52. Jeremy Dinsel vs. Heather Kyllo W:A54 D8. Alberto Santiago vs. Benj Guzman W:D17
Sun 12:00 am D5. Michael Tomlinson vs. Chris Ewert W:D16 C19. Dena Rosenberry vs. Erin Krake W:C23 C20. Stuart Roche vs. Pat Sweet W:C24 D4. Kendall Jessiman vs. Eric Phillips W:D15 D6. Joe Benson vs. Neil Enns W:D16
2:00 am D14. Darrick Kizlyk vs. David Aronson W:D20 D2. Alvin Yau vs. Travis Coleman W:D21 D3. Don Straughan vs. Joseph Purvis W:D15 D13. Philip Tilker vs. Kevin Aney W:D20 D12. Joe Petsche vs. Stephen Tufts W:D19
4:00 am   C21. Richard Burmeister vs. Melissa Metzger W:C24 D17. Mike Carlisle vs. Benj Guzman W:D23 D1. Janice Timm vs. Jonathan Fadok W:D21  
6:00 am D15. Joseph Purvis vs. Eric Phillips W:D22 D16. Michael Tomlinson vs. Joe Benson W:D22 D18. Barry Ivy vs. Betty Kozai W:D23 D19. Andrew Ernst vs. Joe Petsche W:D24 D20. Philip Tilker vs. Darrick Kizlyk W:D24
8:00 am C22. DJ*stin (Lisa Rugen) vs. Maurice Wutzke W:C25 A53. Steve Demlow vs. Zach Radmer W:A55 A54. Roselyn Craig vs. Heather Kyllo W:A55 C23. Glen Broad vs. Erin Krake W:C26 C24. Stuart Roche vs. Melissa Metzger W:C26
10:30 am D23. Benj Guzman vs. Betty Kozai W:D26 D24. Andrew Ernst vs. Darrick Kizlyk W:D26 D21. Janice Timm vs. Travis Coleman W:D25 B25. Sam Rooney vs. Steve Liske W:B27 D22. Joseph Purvis vs. Joe Benson W:D25
1:00 pm C26. Glen Broad vs. Stuart Roche W:C27 D25. Janice Timm vs. Joseph Purvis W:D27 C25. Don Vermiere vs. DJ*stin (Lisa Rugen) W:C27 B26. Bud Harbidge vs. Bryan Matthews W:B27 D26. Betty Kozai vs. Andrew Ernst W:D27
3:30 pm D27. Janice Timm vs. Andrew Ernst C27. DJ*stin (Lisa Rugen) vs. Stuart Roche B27. Sam Rooney vs. Bud Harbidge A55. Zach Radmer vs. Heather Kyllo