Seattle April Spiel

Granite Curling Club of Seattle

April 8-11, 2010 - Completed

B-movie weekend!

Winning team in bold. Time is link to detailed scoring if available.

Time Sheet 1 Sheet 2 Sheet 3 Sheet 4 Sheet 5
Thu 6:30 pm A1. Stuart Roche vs. Ken Mabbatt W:A29, L:B1 A3. John Henthorn vs. Greg Smith W:A30, L:B2 A5. Charles Smith vs. The Light Weights W:A31, L:B3 A4. Neil Enns vs. Jay Blackburn W:A30, L:B2 A2. Richard Burmeister vs. Cool Runnings W:A29, L:B1
9:00 pm A9. David Booth vs. Bob Thibodeaux W:A33, L:B5 A8. David Cornfield vs. Jake Vukich W:A32, L:B4 A6. Melissa Metzger vs. Don Vermiere W:A31, L:B3 A7. Brady Clark vs. David Aronson W:A32, L:B4 A10. Lisa Rugen vs. Sharon Vukich W:A33, L:B5
Fri 12:00 pm A11. Bud Harbidge vs. April Gale Seixeiro W:A34, L:B6 A14. Brenda Nordin vs. Bob Combs W:A35, L:B7 A12. Tara Clark vs. Andrew Ernst W:A34, L:B6 A15. Elisha Yager vs. David Johl W:A36, L:B8 A13. Craig Lightbody vs. Zach Radmer W:A35, L:B7
2:00 pm A16. Jim DeGeer vs. Thomas Vogelsang W:A36, L:B8 A19. Gord Beck vs. Mike Calcagno W:A38, L:B10 A20. Wayne Harris vs. Cyndy Eng-Dinsel W:A38, L:B10 A17. Dave Smith vs. Brooms of Doom W:A37, L:B9 A18. Leon Romaniuk vs. ...w/ zombies init W:A37, L:B9
4:00 pm A25. Brian Essington vs. Kendall Jessiman W:A41, L:B13 A22. Ron Leake vs. Chris Ewert W:A39, L:B11 A23. Team Immoral vs. Randy Nieman W:A40, L:B12 A21. Derek Surka vs. Doug Schaak W:A39, L:B11 A24. Brian Dolan vs. Randall Noble W:A40, L:B12
6:00 pm A30. John Henthorn vs. Neil Enns W:A43, L:C13 A26. Heather Kyllo vs. Dale Mand W:A41, L:B13 A29. Ken Mabbatt vs. Richard Burmeister W:A43, L:C8 A28. Tom Nance vs. Kelsi Jones W:A42, L:B14 A27. Sam Rooney vs. Steve Liske W:A42, L:B14
8:00 pm A32. Brady Clark vs. Jake Vukich W:A44, L:C11 A34. April Gale Seixeiro vs. Andrew Ernst W:A45, L:C9 A33. Bob Thibodeaux vs. Lisa Rugen W:A45, L:C10 A35. Craig Lightbody vs. Bob Combs W:A46, L:C14 A31. The Light Weights vs. Don Vermiere W:A44, L:C12
10:00 pm A38. Mike Calcagno vs. Wayne Harris W:A47, L:C3 A37. Dave Smith vs. Leon Romaniuk W:A47, L:C2 A36. Elisha Yager vs. Jim DeGeer W:A46, L:C1 A40. Team Immoral vs. Randall Noble W:A48, L:C5 A39. Doug Schaak vs. Ron Leake W:A48, L:C4
Sat 12:00 am B2. Greg Smith vs. Jay Blackburn W:B15, L:C2 B1. Stuart Roche vs. Cool Runnings W:B15, L:C1 A42. Steve Liske vs. Kelsi Jones W:A49, L:C7 A41. Kendall Jessiman vs. Heather Kyllo W:A49, L:C6 B3. Charles Smith vs. Melissa Metzger W:B16, L:C3
2:00 am B4. David Aronson vs. David Cornfield W:B16, L:C4 B5. David Booth vs. Sharon Vukich W:B17, L:C5 B7. Zach Radmer vs. Brenda Nordin W:B18, L:C7 B6. Bud Harbidge vs. Tara Clark W:B17, L:C6 B8. David Johl vs. Thomas Vogelsang W:B18, L:C8
4:00 am B9. Brooms of Doom vs. ...w/ zombies init W:B19, L:C9 B12. Randy Nieman vs. Brian Dolan W:B20, L:C12 B13. Brian Essington vs. Dale Mand W:B21, L:C13 B10. Gord Beck vs. Cyndy Eng-Dinsel W:B19, L:C10 B11. Derek Surka vs. Chris Ewert W:B20, L:C11
6:00 am C1. Jim DeGeer vs. Cool Runnings W:C15, L:D1 B14. Sam Rooney vs. Tom Nance W:B21, L:C14 C4. Doug Schaak vs. David Aronson W:C16, L:D4 C3. Wayne Harris vs. Melissa Metzger W:C16, L:D3 C2. Dave Smith vs. Jay Blackburn W:C15, L:D2
8:00 am B17. David Booth vs. Tara Clark W:B23, L:D10 B16. Charles Smith vs. David Cornfield W:B22, L:D8 B15. Stuart Roche vs. Greg Smith W:B22, L:D6 B18. Zach Radmer vs. David Johl W:B23, L:D12 C5. Team Immoral vs. Sharon Vukich W:C17, L:D5
10:00 am A45. Lisa Rugen vs. April Gale Seixeiro W:A51, L:D7 A43. Ken Mabbatt vs. John Henthorn W:A50, L:D9 C6. Heather Kyllo vs. Bud Harbidge W:C17, L:D6 A44. The Light Weights vs. Jake Vukich W:A50, L:D5 B19. ...w/ zombies init vs. Cyndy Eng-Dinsel W:B26, L:D14
12:00 pm B21. Dale Mand vs. Tom Nance W:B24, L:D4 A46. Craig Lightbody vs. Elisha Yager W:A51, L:D3 A47. Leon Romaniuk vs. Mike Calcagno W:A52, L:D11 B20. Derek Surka vs. Randy Nieman W:B24, L:D2 C7. Kelsi Jones vs. Brenda Nordin W:C18, L:D7
2:00 pm C12. Don Vermiere vs. Brian Dolan W:C20, L:D12 C11. Brady Clark vs. Chris Ewert W:C20, L:D11 C14. Bob Combs vs. Sam Rooney W:C21, L:D14 C8. Richard Burmeister vs. Thomas Vogelsang W:C18, L:D8 C13. Neil Enns vs. Brian Essington W:C21, L:D13
4:00 pm   A49. Kendall Jessiman vs. Steve Liske W:A54, L:D1 A48. Ron Leake vs. Randall Noble W:A52, L:D13 C9. Andrew Ernst vs. Brooms of Doom W:C19, L:D9 C10. Bob Thibodeaux vs. Gord Beck W:C19, L:D10
6:00 pm B22. Stuart Roche vs. David Cornfield W:B25 B23. Tara Clark vs. Zach Radmer W:B25 B24. Derek Surka vs. Dale Mand W:B26 C15. Jim DeGeer vs. Dave Smith W:C22 C16. Wayne Harris vs. David Aronson W:C22
8:00 pm C17. Team Immoral vs. Bud Harbidge W:C25 D7. April Gale Seixeiro vs. Kelsi Jones W:D17 A50. John Henthorn vs. Jake Vukich W:A53 A51. Lisa Rugen vs. Elisha Yager W:A53 D11. Leon Romaniuk vs. Chris Ewert W:D19
10:00 pm D9. Ken Mabbatt vs. Brooms of Doom W:D18 D10. David Booth vs. Gord Beck W:D18 C18. Brenda Nordin vs. Richard Burmeister W:C23 A52. Mike Calcagno vs. Ron Leake W:A54 D8. Charles Smith vs. Thomas Vogelsang W:D17
Sun 12:00 am D5. The Light Weights vs. Sharon Vukich W:D16 C19. Andrew Ernst vs. Bob Thibodeaux W:C23 C20. Brady Clark vs. Don Vermiere W:C24 D4. Tom Nance vs. Doug Schaak W:D15 D6. Greg Smith vs. Heather Kyllo W:D16
2:00 am D14. ...w/ zombies init vs. Bob Combs W:D20 D2. Randy Nieman vs. Jay Blackburn W:D21 D3. Craig Lightbody vs. Melissa Metzger W:D15 D13. Randall Noble vs. Neil Enns W:D20 D12. David Johl vs. Brian Dolan W:D19
4:00 am   C21. Brian Essington vs. Sam Rooney W:C24 D17. April Gale Seixeiro vs. Charles Smith W:D23 D1. Steve Liske vs. Cool Runnings W:D21  
6:00 am D15. Craig Lightbody vs. Doug Schaak W:D22 D16. Sharon Vukich vs. Greg Smith W:D22 D18. Brooms of Doom vs. Gord Beck W:D23 D19. Leon Romaniuk vs. David Johl W:D24 D20. Randall Noble vs. ...w/ zombies init W:D24
8:00 am C22. Dave Smith vs. David Aronson W:C25 A53. Jake Vukich vs. Lisa Rugen W:A55 A54. Kendall Jessiman vs. Ron Leake W:A55 C23. Brenda Nordin vs. Andrew Ernst W:C26 C24. Brady Clark vs. Sam Rooney W:C26
10:30 am D23. Charles Smith vs. Gord Beck W:D26 D24. Leon Romaniuk vs. Randall Noble W:D26 D21. Steve Liske vs. Randy Nieman W:D25 B25. David Cornfield vs. Tara Clark W:B27 D22. Doug Schaak vs. Sharon Vukich W:D25
1:00 pm C26. Andrew Ernst vs. Brady Clark W:C27 D25. Randy Nieman vs. Sharon Vukich W:D27 C25. Bud Harbidge vs. Dave Smith W:C27 B26. Cyndy Eng-Dinsel vs. Dale Mand W:B27 D26. Gord Beck vs. Leon Romaniuk W:D27
3:30 pm D27. Randy Nieman vs. Gord Beck C27. Dave Smith vs. Andrew Ernst B27. Tara Clark vs. Cyndy Eng-Dinsel A55. Lisa Rugen vs. Ron Leake