Granite Curling Club of Seattle - Evergreen Spiel - November 13, 2010 to November 14, 2011

Saturday 9:00 am Saturday 11:15 am Saturday 1:30 pm Saturday 3:45 pm   Saturday 7:00 pm Saturday 9:00 pm Sunday 8:00 am Sunday 10:00 am  
    DINNER    
Shelby Sweet        
        A EVENT
A1 Sh 2 L: B1  Shelby Sweet    
           
Team Wenatchee          
  A9 Sh 4 L: C1         
          Team Kuns  
Team Kuns            
             
A2 Sh 3 L: B1  Team Kuns          
             
Kattler          
        A13 Sh 2 L: AC1   
          Team Hill
Team Liske              
             
A3 Sh 4 L: B2  Team Liske          
                 
Team Irvin              
  A10 Sh 3 L: C1        Team Hill    
             
Team Kron            
             
A4 Sh 5 L: B2  Team Hill          
             
Team Hill          
          A15 Sh 3   
          Team Rutan
           
  Klinkhammer          
             
  A5 Sh 2 L: B3    Team Iwanick        
               
  Team Iwanick          
    A11 Sh 4 L: D1         
        Team Iwanick    
  Tues. Nite Take Out            
               
  A6 Sh 3 L: B3    Tues. Nite Take Out          
               
  Team Day-Reynolds            
        A14 Sh 5 L: AC1     
          Team Rutan
  Team Rutan            
             
  A7 Sh 4 L: B4    Team Rutan        
               
  Team Bradford           Team Kuns
    A12 Sh 3 L: C2      Team Rutan      
             
  Team Gaylord            
          A CONSOLATION AC1 Sh 4 
  A8 Sh 5 L: B4    Sharon Vukich        
               
  Sharon Vukich         Team Iwanick  
         
    DINNER    
Saturday 9:00 am Saturday 11:15 am Saturday 1:30 pm Saturday 3:45 pm   Saturday 7:00 pm Saturday 9:00 pm Sunday 8:00 am Sunday 10:00 am  
    DINNER    
  Team Wenatchee      
         
  B1 Sh 5 L: C2      Kattler  
             
  Kattler        
        B5 Sh 3 L: BC1   
            Team Irvin
  Team Irvin            
             
  B2 Sh 2 L: D2      Team Irvin    
               
  Team Kron        
          B7 Sh 2   
          Team Bradford
    Klinkhammer        
B EVENT            
  B3 Sh 5 L: D1      Klinkhammer    
             
    Team Day-Reynolds          
        B6 Sh 4 L: BC1    Team Bradford  
             
    Team Bradford        
             
    B4 Sh 2 L: D2      Team Bradford  
            Kattler
    Team Gaylord          
             
        B CONSOLATION BC1 Sh 5  Kattler
           
           
          Klinkhammer  
    DINNER    
Saturday 9:00 am Saturday 11:15 am Saturday 1:30 pm Saturday 3:45 pm   Saturday 7:00 pm Saturday 9:00 pm Sunday 8:00 am Sunday 10:00 am  
    DINNER    
      Shelby Sweet  
  C EVENT      
    C1 Sh 2 L: CC1  Team Liske
           
      Team Liske      
        C3 Sh 3  Sharon Vukich
           
      Sharon Vukich    
           
      C2 Sh 5 L: CC1  Sharon Vukich  
           
      Team Wenatchee  
         
        Shelby Sweet
           
           
        C CONSOLATION CC1 Sh 4  Shelby Sweet
           
           
        Team Wenatchee  
    DINNER    
Saturday 9:00 am Saturday 11:15 am Saturday 1:30 pm Saturday 3:45 pm   Saturday 7:00 pm Saturday 9:00 pm Sunday 8:00 am Sunday 10:00 am  
    DINNER    
      Tues. Nite Take Out  
  D EVENT      
    D1 Sh 3 L: DC1  Team Day-Reynolds
           
      Team Day-Reynolds    
        D3 Sh 2  Team Gaylord
      Team Kron    
           
      D2 Sh 4 L: DC1  Team Gaylord  
           
      Team Gaylord  
        Tues. Nite Take Out
           
           
        D CONSOLATION DC1 Sh 5  Team Kron
           
           
        Team Kron  
    DINNER    
Saturday 9:00 am Saturday 11:15 am Saturday 1:30 pm Saturday 3:45 pm   Saturday 7:00 pm Saturday 9:00 pm Sunday 8:00 am Sunday 10:00 am  
Bonspiels | Granite Curling Club of Seattle

Bonspiels

Bonspiels (or "spiels") are curling competitions generally held over a weekend - often with a specific theme or set of participants.

This list has links to more information about each bonspiel - including signup (if available), schedule, and results.